Rozhovor pro InStyle (český překlad)

4. února 2018 v 20:22 | Zuzi |  Články a rozhovory

Selena v září zdobila titulní stránku americkému časopisu InStyle, kterému Selena v rámci focení poskytla dlouhý rozhovor, který jsem vám přeložila. V rozhovoru mluví převážně o svém zdraví, životě, o druhé sérii seriálu 13 Reasons Why, o spolupráci s Coach a plno dalších věcech (rozhovor v originále najdete zde - ODKAZ)

Stále chodíš do Hooters?
Selena: Ano, ale ne už tak moc. Když si chci dopřát, což stoprocentně dělám, je to spíše jako, že si vyjdu se svými prarodiči než chodit do Hooters pětkrát týdně, protože jsem posedlá vším smaženým. Snažím se o sebe více starat.

Více v celém článku


Hootovat prostě nejde pořád.
Selena: To nejde. Ať to mám sebevíc ráda.

Za posledních let se toho hodně změnilo - všechno je takové větší.
Selena: Já vím. Moji fanoušci na Instagramu sdílejí všechna ta stará videa a já jsem dojatá, protože si říkám něco jako "Wow, můj život je teď tak jiný. Neříkám, že je to špatné, ale přijde mi to šílené. Opravdu je.

Je toho na tebe moc, když víš, že jsi takový byznys a hodně lidí na tebe spoléhá?
Selena: Občas to může být trochu unavující, ale snažím se to vyvažovat tím, co mě dělá šťastnou. Když jsem součástí opravdu dobrého projektu, můžu do toho jít naplno.

Máš na sobě "big-girl" kalhoty. Jak se v nich cítíš?
Selena: Cítím se v nich dobře. Mají vysoký pas (smích)

Kdy naposledy jsi šla po ulici, aniž by tě někdo poznal?
Selena: Upřímně, když jdu s kamarády v teplácích, je to fajn. Ale, když dávám rozhovory a mám už dvě hodiny udělané vlasy a make-up, je to celkem očividné.

Je ti 25 let a dostáváš se do čtvrtiny svého života.
Selena: Někdy si přeji, aby čísla neexistovala, protože se někdy cítím na 15, ale další den se probudím a cítím se na 40. Je to tak zvláštní, jak jeden rok všechno dokáže změnit. Minulý rok jsem zrušila své turné a zmizela na 90 dní a byla to ta nejlepší věc, kterou jsem mohla kdy udělat. Neměla jsem telefon, nic a byla jsem vyděšená. Ale, bylo to úžasné a hodně jsem se toho naučila.

90 dní je dlouhá doba.
Selena: Na všem, na čem mi záleželo, mi záležet přestalo. Vyšla jsem ven a bylo to jako "Dobře, teď už můžu jít jenom vpřed." A jsou tu stále slabší dny. Chodím na terapie. Věřím v mluvení a o tom, jak na tom jsi. Ale, cítím se teď opravdu, opravdu dobře.

Jaké to tam bylo? Byl to pro tebe šok vrátit se zpět do svého života?
Selena: Byla jsem v přírodě a nikdy jsem si nedělala nic s vlasy. Účastnila jsem se terapie s koňmi, což bylo tak krásné. A bylo to těžké, samozřejmně. Ale věděla jsem, co mi říká mé srdce a myslela jsem si "Dobře, myslím, že tohle mi pomohlo stát se silnější pro ostatní lidi." Když jsem vyšla ven, zeptali se mě, jestli chci jít na American Music Awards a všichni kolem mě říkali jako "Udělej cokoliv, jen ať se cítíš dobře". Nechtěla jsem, aby moji fanoušci měli negativní pohled o starání na sebe sama, takže jsem do toho šla po hlavě a řeknu ti, když jsem poprvé vstoupila na ten koberec, bylo to těžké. Přišlo mi, že se mi potí záda.

Když jsi dávala rozhovory pro seriál od Netflixu, který jsi produkovala, 13 Reasons Why, řekla jsi "Čím jsem starší, tím nejistěji se cítím". Řekni mi proč.
Selena: To je to, na čem během terapií nejvíce pracuji. Kvůli sociálním sítím a kvůli všemu tomu tlaku, který je kladen na holky, je to tak těžké. Je dobrý být propejený, vidět věci a mít představu o tom, co dělají tvoji kamarádi. Ale, taky to nutí lidi myslet si, že musí nějak vypadat nebo být nějací. Vzpomínám si, když jsem měla svoji show u Disneyho, jen tak jsem tam pobíhala, všechno mi bylo jedno a rozesmívala jsem děti. Bylo mi to prostě jedno. A teď se cítím jako pod lupou - je tolik ošklivých lidí, kteří se snaží z vás dostat negativní věci a ta energie vás nutí, aby jste se cítili špatně. Nemůžete si pomoct. Je vážně těžké zjistit, kdo jste během všech zmatků a tlaku.

Velká část tvé oblíbenosti je díky tvé upřímnosti. Jak víš, co můžeš sdílet a co ne?
Selena: Měla jsem na vybranou - buď mě to mohlo štvát a ničit nebo jsem to mohla využít k vážnýn konverzacím s lidmi. Takže jsem se dostala do pozice, kdy mám tento prostor a stále mohu dělat to, co miluji a spojovat se s lidmi, kterým přijde, že se mnou vyrůstali. Nebudu sdílet věci, které nechci.

Jak se k tobě chovají lidé v tvém rodném městě, Grand Prairie v Texasu? Vracíš se tam často?
Selena: Právě jsem tam byla na narozeniny svého synovce. Bylo to úžasné. Chodím pořád do stejných restaurací, jako dříve a oni mi vždy říkají "Vítejte doma, slečno Gomez!" Když tam jedu, vidím se se svou rodinou, trávím čas s prarodiči, jím domácí jídla a procházím se po parku. Je to tam takové odříznuté.

Vypadá to, že jsi teď opravdu šťastná se svým přítelem Abelem.
Selena: Opravdu jsem. Je to skvělé. Nespoléhám se na jednu oblast svého života, aby mě dělala šťastnou. Je pro mě hrozně důležité, abych se věnovala svým kamarádům, rodině a aby věděli, že se nikdy nenechám ovlivnit klukem. Roky jsem chtěla mít zdravé myšlení, ale neměla jsem ho. Dříve jsem byla tak lehko ovlivnitelná a cítila se nejistě. Chceš někoho, kdo do tvého života něco přidá, ně někoho, kdo tě doplní, pokud to dává smysl. Mám štěstí, protože on je hlavně jako můj nejlepší kamarád.

Napsala jsi ke svému příspěvku na Instagramu "Konečně jsem vybojovala bitvu s pocitem, že nejsem dost dobrá."
Selena: Tím se vracím k tomu, kde jsem teď ve svém životě - samozřejmě, že se stále zajímám, ale zajímám se méně a méně a je to tak osvobozující. Moje živobytí nemůže záležet na tom, jestli mě mají všichni rádi. Když jsem byla u Disney, cítila jsem se jako "Oh, jim se to nelíbilo?" Raní to tvoje city.

Jak jsi se naučila mluvit sama za sebe?
Selena: Naučila jsem se říkat ne. Cítím se silná, když to říkám. Zrovna nedávno jsem byla sama s lidmi z mé nahrávací společnosti. Podívala jsem se na stůl a řekla: "Respektuji vaše názory, ale já budu ta, která řekne poslední slovo". Dejte mi pár dní, abych to promyslela. A když jsem vyšla ven, cítíla jsem se jako Anne Hathaway v Ďáběl nosí Pradu jako "Vážně...jsem to právě udělala?" Cítila jsem se doře, protože to ode mě nebylo neuctivé. Byla jsem jen upřímná.

Máš venku nějaké singly a album na cestě. Chceš se znovu vydat na turné?
Selena: Chci. Koncertování je jedna z nejkrásnějších součástí tvorby hudby. Vidět obličeje lidí, propojit se s nimi, je to prostě..včera jsem byla hodně dojatá na svém Instagramu kvůli mým fanouškům.

A také máš teď na podzim nějaké módní projekty - řekni mi něco o své kabelce, kterou jsi navrhla pro Coach.
Selena: Kreativní ředitel Coach, Stuart Vevers - je to anděl. Byl tak otevřený, když jsme probírali mou spolupráci. Ať už pracuji na filmu, píšu nebo produkuji nebo je to v módě, chci být obklopena těmi nejlepšími lidmi, abych mohla sama růst. Jsem opravdu pyšná na to, co jsem vytvořila.

Když máš před sebou spoustu premiér, strávíš třeba i celý den jen zkoušením oblečení?
Selena: Jo, je to zábava, protože moji přátelé, jí chipsy a říkají? "Tohle vypadá super!" A já říkám: "Já vím!" Je to v podstatě taková malá módní přehlídka.

13 Reasons Why se blíží k druhé sérii. Očekávala jsi tak rozporuplné reakce, když jsi s tímto projektem začínala?
Selena: Ani zdaleka jsem si nemyslela, že to bude tak velké, jako to je - ať už pozitivně, tak samozřejmě i do kontroverznosti. Takže v druhé sérii odpovídáme na hodně otázek, které byly položeny. A myslím si, že pokud náš seriál pomáhá začít navozovat konverzace u rodinných stolů jako "To je strašné" nebo "To bylo super", pořád se alespoň o tom mluví. Vyděsilo to lidi, ale je to opravdu důležité.

Oceňuju, že se s tím nemažeš. Mohla bys občas jen tak vydat hudbu, pak si zahrát v romantické komedii. Ale ty se vždy snažíš posouvat s věcmi, které jsou více opravdové.
Selena: Je to proto, že se v mém životě stalo tolik věcí. Byly momenty, kdy jsem si připadala jako "Proč mám tohle všecho, když jiní lidé musí mít tři zaměstnání, aby měli vůbec to, co potřebují?" Vyrůstala jsem s mamkou, tátou a rodinou, kteří všichni pracovali tak tvrdě - byla jsem přímo u toho, víš? Snažili se, abych byla co nejšťastnější, ale dokud mi nebylo 16, 17 let, bylo to opravdu těžké. Takže chci používat svůj hlas k tomu, abych byla něčeho součástí a promlouvala, ať už je to o zdraví, štěstí nebo charitách. Pokud mám tuto pozici, proč bych ji nevyužívala?

Jak moc ambiciózní jsi?
Selena: Hodně. Teď už se nebojím dělat chyby. Raději řeknu "Za tímhle si stojím." Nesmíš se bát dělat chyby, protože tak na všechno přijdeš. Jsem ambiciózní ve všech oblastech mého života. Chci být lepší dcera, lepší kamarádka, mít lepší vliv. Chci něco cítit.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama