Rozhovor pro Vogue USA (český překlad)

3. dubna 2017 v 17:54 | Zuzi :) |  Články a rozhovory

Včera jsem vám přidala nejnovější fotky z photoshootu, které Selena nafotila pro dubnové vydání magazínu Vogue! Kromě fotek byl zveřejněn také rozhovor, který jsem vám celý přeložila. Selena zde mluví o tom, co prožívala, když se rozhodla zrušit zbytek svého světového turné Revival Tour, o své léčbě, o Instagramu nebo Disney Channelu. V rozhovoru jsou přeloženy i výroky lidí, kteří spolupracují se Selenou (rozhovor v originále najdete zde - ODKAZ)

"Lidé chtěli, abych byla autentická a když se tak stalo, byla to veliká úleva. Nejsem jiná, než se reprezentuji. Byla jsem zranitelná, pokud jde o mé fanoušky a občas říkám věci, které bych neměla, ale musím být k nim upřímná. Mám pocit, že je to velká součást toho, proč jsem teď tam, kde jsem."

Více v celém článku

"Turné je pro mě osamělé místo. Mé sebevědomí bylo sraženo. Měla jsem deprese a úzkosti. Začala jsem mít záchvaty paniky těsně před tím, než jsem vyšla na jeviště nebo těsně po tom, co jsem z jeviště odešla. V podstatě jsem cítila, jako že nejsem dost dobrá a schopná. Cítila jsem se, jako bych svým fanouškům nedávala vůbec nic a oni to viděli. Byla jsem zvyklá vystupovat pro děti. Dříve jsem na svých koncertech donutila fanoušky, aby zvedli své malíčky a přísahali, že nikdy nikomu nedovolí, aby se kvůli někomu cítili, že nejsou dost dobří. Najednou jsou na mých koncertech mladí, kteří kouří a pijí. Lidi, kterým je přes 20 let, přes 30 let a já se jim dívám do očí a nevím, co mám říct. Nemohla jsem jim říct: "Všichni teď zvedněte malíček a slibte, že jste krásní!" Tak to nefunguje a já to vím, protože se potkávám se stejnými sračkami, jako oni. Co jsem ale chtěla říct je, že život je stresující a někdy mám touhu z něho utéct. Ale, nechápala jsem své vlastní věci, takže jsem cítila, že nemám žádná moudra, která bych mohla sdílet. A tak jsem si možná myslela, že všichni tam si mysleli, že je to ztráta času."

Když zrušila své světové Revival Tour, odletěla do Tennessee na speciální kliniku, kde odevzdala svůj telefon a zapojila se do programu s dalšími ženami, který zahrnoval individuální, skupinové a koňské terapie. Strávila zde 90 dní.
"Nemáte ani ponětí, jak bylo úžasné být pouze s šesti holkami, s přirozenými lidmi, kterým bylo úplně jedno, kdo jsem, bojující o své životy. Byla to jedna z nejtěžších věcí, co jsem udělala, ale zároveň to byla i nejlepší věc, kterou jsem kdy udělala."

Během rozhovoru v hotelu Peninsula v Beverly Hills za Selenou přišla skupinka malých holčiček, se kterými se ochotně vyfotila.
"Někdo, s kým jsem dříve trávila čas, byl vždy z toho hodně frustrovaný, ale já nedokážu dětem říct ne!" (Tím někým pravděpodobně myslela Justina Biebera, ale jméno nechtěla zveřejnit)

Donna Gigliotti, producentka filmu The Revised Fundamentals of Caregiving, řekla o Seleně a jejímu vztahu k fanouškům:
"Milují ji, protože je tak velkorysá a opravdová. Přiznávám, že dříve jsem nerozumněla tomu, proč má tak velkou fanouškovskou základnu. Teď ji vidím jako feministku třetí generace. Je rozkošná, flirtuje a je zábavná, ale zároveň je hodná a nebojácná. Myslím, že její mladší fanoušci šílí po takové kombinaci."

Herec a Selenin kolega Paul Rudd z The Revised Fundamentals of Caregiving o Seleně:
"Na Seleně je něco zranitelného. Nikdy se nesnaží samu sebe prodat, aby někoho oslnila. Snažila se být celou dobu v pohodě, když jsme fakt dlouho točili někdy v nepohodlných podmínkách. Nikdy by jste nevěděli, že je tak slavná, na základě toho, jak se chová, což je myslím klíčové."

Selena o Disney:
"Pracovala jsem s Disney 4 roky. Je to velmi kontrolovatelný stroj. Oni ví, co představují a byl tu na 100 procent stanovený přístup k věcem.
U kluků je tu možnost zdivočit, ale pokud jde o ženu, tak to může selhat. Je těžké nebýt jen klišé, ta dětská hvězda, která se zvrhla. Respektovala jsem své fanoušky a co jsem měla, ale snažila jsem se přijít na to, co mě naplňuje a kam až jsem ochotna zajít."

Selena o Spring Breakers:
"Má mamka chtěla, abych pracovala s režisérem, který mě posune dál. Pustila jsem si Kids, Trash Humpers, Gummo a řekla jsem něco jako: "Mami, zbláznila jsi se?" Bylo ale vtipné si představit, jak by se člověk mohl chovat, kdyby byl osvobozen od čehokoli, co ho věznilo. Jsem pomalejší. Vyrůstala jsem v kruhu dospělých, ale pokud jde o chození ven s přáteli - byly časy, kdy jsem neznala nic kromě své práce."

"Má mamka pro mě obětovala celý svůj život. Tam, odkud pocházíme, se jen tak neodstěhuješ. Takže, když jsem začínala být úspěšná, přišel s tím i pocit viny. Říkala jsem si:"Zasloužím si to?"

Selena prozradila, že i když je jako zpěvačka úspěšnější než herečka, tak život zpěvačky ji vyčerpává. Když točí film, schová se do své role, ale na koncertech jsou všechny oči jen na ní.
"Je to zvláštní jít na pódium před lidi, kteří vědí, kde jsem byla minulou noc."

Jay Asher, autor knihy 13 Reasons Why o Seleně:
"Tenkrát jsem toho o Seleně moc nevěděl. Myslím, že jsem si pustil Princess Protection Program, abych se připravil. Vysvětlila mi, jak hluboce se s tou knihou propojila, která ve skutečnosti je o tom, že neexistuje žádný způsob jak zjistit, čím se lidé zabývají. Na našem prvním setkání jsme se bavili o Twitteru a vzpomínám si, jak mi říkala, že celebrity by si neměly všímat nebo se zajímat o to, co se o nich říká. Ona si ale nemůže pomoct a zajímá se o to."

Stuart Vevers, kteativní ředitel Coach a o Seleně:
"Selena je ke svým fanouškům velmi vřelá a pozorná. To je to, v čem je její síla. Který módní dům by s ní nechtěl spolupracovat?"

Selena momentálně nepřipravuje žádné filmy a nahrávací společnost Interscope Records na ni netlačí, aby vydala novou hudbu.
"Pro změnu mám pocit, že nemusím držet dech a čekat na někoho, kdo ohodnotí kus mé práce, kterou jsem udělala. Nesnažím se za něčím hnát. Nemyslím si, že je tu něco, za čím bych se měla hnát."

"Myslím, že mé telefonní číslo má právě teď pouze 17 lidí a tak 2 z nich jsou slavní."

Selena se začala učit španělsky, kterou jako malá mluvila plynule, ale zapomněla ji. Doufá ale, že v budoucnu nahraje nějakou hudbu španělsky.
Pětkrát týdně se schází se svým terapeutem a stala se nadšenou obhájkyní terapie Dialectical Behavior Therapy, techniky vyvinuté k léčbě hraniční poruchy osobnosti.
"DBT mi zcela změnil můj život. Přála bych si, aby lidé mluvili více o terapiích. My holky jsme určeny, abychom byly skoro až moc pružné, abychom byly silné, sexy, cool a bezstarostné, přesto jsme dole. Taky se potřebujeme cítit, jako že se můžeme zhroutit."

Selena o Instagramu:
"V tu chvíli, kdy jsem stala nejsledovanějším člověkem na Instagramu, tak jsem se trochu vyděsila. Bylo to pro mě náročné. Bylo to něco, s čím jsem se probouzela a chodila spát. Byla jsem závislák a vídala jsem věci, které jsem nechtěla vidět. Cpalo mi to do hlavy věci, o které jsem se nechtěla zajímat. Vždy se nakonec cítím hrozně, když se dívám na Instagram. Což je důvod, proč jsem pod dozorem a tak trochu jsem zmizela."

"Hele, miluji to, co dělám a jsem si vědoma toho, jaké mám štěstí, ale jak to říct, aby to neznělo divně? Prostě se nemůžu dočkat chvíle, kdy na mě lidi zapomenou"

 


Komentáře

1 Hannah Hannah | E-mail | Web | 9. dubna 2017 v 9:14 | Reagovat

já mám moc ráda takovéto rozhovory, člověk si aspoň udělá představu, jaký člověk skutečně je a Selena je prostě úžasná! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama